Učne točke ob LIFE-ovi sprehajalni poti Drvošec vse bolj dobivajo končno podobo. Kovinske table z napisi sta že dobili leseni pahljači, ki predstavljata dva hriba, ki se dvigata nad Cerkniškim jezerom: Slivnico, hrib, na katerem naj bi po ljudskem verovanju živele čarovnice, in Javornike, ki tu predstavljajo začetek gorske verige Dinaridov.
Na tablah si lahko obiskovalci preberete vse ključne podatke in zanimivosti o Slivnici in Javornikih, ki sta pomembno vpletena v življenja domačinov. Če stojite ob točki Slivnica, lahko v ozadju vidite to skrivnostno vzpetino, katere vrh je pogosto ovit v meglice. Danes je ta gologlavi hrib priljubljena izletniška točka in do planinskega doma tik pod vrhom vodi pot iz vsake vasi ob njegovem vznožju. Če se boste prepustili čarobnosti sončnega zahoda in se v temi vračali v dolino, se ne bojte, čarovnice so se že dolgo tega umaknile v manj obljudene kraje. Prav lahko pa se zgodi, da srečate medveda. Arheološke najdbe z Gradišča kažejo, da so Slivnico ljudje naseljevali že v prazgodovini in antiki. Kasneje so na njenih pobočjih kopali kremen in ga vozili v glažute na Javornikih, gozdarstvo in v manjši meri pašništvo pa sta živa še danes.
Ob točki Javorniki se vam odpira pogled na Javornike. Mogočni hrbet Javornikov od nekdaj bdi nad presihajočim Cerkniškim jezerom in kleše značaj notranjske pokrajine in njenih prebivalcev. Čarobni bukovo-jelov gozd Javornikov kljub bližini glavnega mesta, Ljubljane, ostaja divji in skrivnosten. Tu so doma medved, volk in ris, v divjino neokrnjenih gozdov pa se radi potopijo tudi številni predstavniki človeške vrste.
Kovinske table z napisi so že dobili tudi drugi leseni stebri in klopce ob požiralnikih Rešeto. Sprehajalna pot Drvošec je tako že opremljena s kažipoti, ki vas usmerjajo po pravih ovinkih in gozdnih potkah, ter z zanimivimi in poučnimi informacijami o vsem, kar je značilno za okolje, skozi katerega stopate. Table vas opozorijo tudi, na kaj bodite pozorni.