Uspešno izvedeni projekti Notranjskega parka so ponovno pritegnili pozornost mednarodne strokovne javnosti. Notranjski park je na povabilo mednarodnih organizacij projekte, financirane s sredstvi EU, predstavljal na dveh pomembnih mednarodnih kongresih.
Del ekipe projekta LIFE STRŽEN je v španski Valenciji oktobra sodeloval na 21. mednarodni konferenci EURO-INBO (Mednarodno omrežje organizacij za upravljanje vodnih virov). Gre za povezavo več mednarodnih organizacij, ki si prizadevajo za celostno upravljanje z vodnimi viri širom sveta, na letne konference pa povabijo avtorje izstopajočih dosežkov s tega področja. Sodelavca NRP Irena Likar in Jošt Stergaršek sta na povabilo Barta Fokkensa, enega od ustanoviteljev Evropskega centra za obnovo rek (ECRR), predstavila obnovo vodotoka Stržen. Fokkens je poudaril, da je renaturacija Cerkniškega jezera pomemben prispevek pri reševanju podnebne krize. Kot je bilo na konferenci večkrat izpostavljeno, so najbolj bistvene lokalne aktivnosti, saj skupaj prispevajo h globalnemu cilju zmanjšanja negativnih vplivov globalnega segrevanja. Udeležence je močno zanimala izvedba renaturacije vodotoka; taki projekti namreč postajajo obvezen del trajnostnega upravljanja in gospodarjenja z vodnimi viri.
Pionirska obnova glavnega vodotoka Cerkniškega jezera je zbudila tudi zanimanje hrvaških upravljalcev zavarovanih in občutljivih območij narave. Zato so Notranjski park povabili v Nacionalni park Brione, na »17. srečanje strokovnih služb javnih organizacij, ki se ukvarjajo z upravljanjem zavarovanih območij in območij Natura 2000«. Rdeča nit letošnjega srečanja so bile prav renaturacije na zavarovanih območjih, kar igra ključno vlogo pri ohranjanju naravne biodiverzitete, zato jih načrtujejo tudi marsikje na Hrvaškem. Predstavitev izkušnje z renaturacijo na jezeru je bila za udeležence dragocen vir informacij za njihovo nadaljnje delo.
Ker pa je bil poudarek na ohranjanju bogastva narave, je sodelavka parka Tina Klemenčič predstavila tudi dosežke parka pri projektu LIFE FOR SEEDS (LIFE Semena). Srečanje na Brionih je bilo odlična priložnost za izmenjavo znanja in izkušenj z varovanjem narave in obnovo zavarovanih območij. Notranjski park s svojim vztrajnim delom in povezovanjem z lokalnimi deležniki postaja vse bolj svetel vzor za območja po vsej Evropi, ki si prizadevajo za trajnostno upravljanje zavarovanih območij in ohranjanje dragocenih naravnih virov.